No: 23

Tarih: 01/04/2021

Konu:

Raporlu sigortalının SGK’ ya bildirimi kolaylaştırıldı


Sigortalıların istirahatli olduğu sürelerde çalışmadıklarının işverenleri tarafından SGK’ ya bildirilmesini sağlayan yeni bir uygulama olan “vizite web servisi” işletime açılmıştır.

Bilindiği üzere SGK uygulamasında geçici iş göremezlik ödeneğinin verilebilmesi için sigortalının sağlık raporu alması, işverenin de raporlu günlerde işçisinin işyerinde çalışmadığını SGK’ya bildirmesi gerekmektedir.

Sigortalıların istirahatli olduğuna dair bildirim işlemlerinin daha kolay yaptırılması adına SGK, yeni bir uygulama olan “vizite web servisi” ni işletime açmıştır. Söz konusu uygulama ile sigortalılara ait iş göremezlik rapor bilgilerinin temin edilmesi ve rapora ilişkin çalışılmadığına dair bildirim işleminin yapılması kolaylaştırılmıştır.

Web uygulaması olmaksızın bildirim yapılması amacıyla hali hazırda kullanılan bilgi sistemleri otomasyon yazılımlarına entegre olacak şekilde hizmete sunulmuştur.

SGK’nın ilgili duyurusuna ulaşmak için tıklayınız...

 


Saygılarımızla.
Kuzey YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.
Erdal Çalıkoğlu


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. EY ve/veya Kuzey YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
 Baskıya yolla

Dosyayı İndir

Başa Dön

Daha iyi bir çalışma dünyası için sosyal güvenlik ve iş mevzuatı hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Ulaşmak için tıklayınız…

İletişim:

Dr. Hakkı Demirci / Yardımcı Ortak
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri
hakki.demirci@tr.ey.com
(212) 408 50 94

Gizem Korg / Müdür
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri
gizem.korg@tr.ey.com
(212) 408 50 94