Artan ticaret hacimleri ile beraber uluslararası akışlar üzerindeki daha geniş incelemeler ve ihracat kontrolleri ve ithalat düzenlemelerine uygunluk konusuna verilen ağırlık bir araya geldiğinde tedarik zincirinizin karşısına önemli zorluklar çıkarabilir.

Günümüzün global ekonomisinde, malların ülkeler arasında taşınması karmaşık ve maliyetli bir faaliyet olabilmektedir. Global ticaret konularının etkili yönetimi, rekabet avantajının korunmasında her zamankinden daha büyük önem taşımaktadır.

Global ticaret uzmanlarımızdan oluşan global ağımız, malları dünyanın her tarafına taşırken daha etkili hareket etmenize yardımcı olabilir. Serbest ticaret anlaşmaları, özel programlar ve işleme dayalı yapılandırmalardan faydalanarak gümrük masraflarını yönetmede size destek verebilmek için stratejiler geliştirebilir ve uygulayabiliriz. Global ticaret risklerini proaktif şekilde yönetmenize, uluslararası ticaret uygunluğunuzu iyileştirmenize ve tedarik zincirlerinizin operasyon verimliliğini artırmanıza yardımcı olabiliriz.

Dünya ticaretinde hızın artması ve maliyetlerin azaltılmaya çalışması ile birlikte yasal uyumluluk ve zorunlulukların da daha önemli artıyor. Bu bağlamda temel hizmetlerimizin ithalat ve ihracata yönelik ticari uygunluk incelemeleri; iç kontroller ve süreç iyileştirme; ve gümrük tedarik zinciri güvenliğine destek olunması da bulunmaktadır.

 

Global Ticaret hizmetlerimiz:

  • Global ticaret danışmanlık hizmeti
  • Global ticaret süreç analizi ve denetim hizmeti
  • Yetkilendirilmiş yükümlü sertifikası başvurusuna ve belge devamlılığına yönelik danışmanlık hizmeti
  • Gümrük uyuşmazlıklarına yönelik danışmanlık hizmeti
  • Gümrük müşavirliği yeterlilik analizi yapılması 
  • Global ticaret konularında eğitim verilmesi

Global Ticaret Danışmanlık Hizmetlerinden Sorumlu Ortak:

Sercan Bahadır

İletişim: +90 212 408 51 79