No: 27

Tarih: 20/04/2022

Konu:

Arabuluculuk görüşmeleri duyurusu


Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından arabuluculuk görüşmelerinin telekonferans yöntemiyle yapılması hususunda önemli bir duyuru yayınlanmıştır.

Bilindiği üzere; pandemi sürecinde telekonferans yöntemi tarafların hastalığa yakalanmaması, hastalığın yayılmaması için en çok tercih edilen yöntem olarak ortaya çıkmış olup ve kullanılmıştır.

Yayımlanan duyuruda;

Arabuluculuk görüşmelerinin telekonferans yöntemiyle yapılmasının istisnai bir durum olduğu ve esas olanın tarafların karşılıklı olarak müzakere masası etrafında bir araya gelmesi olduğu açıklanmıştır. Bu itibarla, arabulucuların taraflardan birinin Covid testinin pozitif çıkması veya temaslı kişilerden olması durumları hariç yüz yüze görüşme yapılmasının sağlanması gerektiği duyurulmuştur.

Söz konusu Duyuru'ya ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Saygılarımızla.
Kuzey YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.
Erkan Baykuş


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. EY ve/veya Kuzey YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
 Baskıya yolla

Dosyayı İndir

Başa Dön

Daha iyi bir çalışma dünyası için sosyal güvenlik ve iş mevzuatı hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Ulaşmak için tıklayınız…

İletişim:

Dr. Hakkı Demirci / Yardımcı Ortak
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri
hakki.demirci@tr.ey.com
(212) 408 50 94

Gizem Korg / Müdür
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri
gizem.korg@tr.ey.com
(212) 408 50 94