No: 91

Tarih: 13/12/2021

Konu:

Çağrı merkezleri ile toptan veya perakende ticaret yapan market ve süpermarketlerde İEP/MEK/MEGİP DÜZENLEMESİ


Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 08.12.2021 tarihli ve 00010286333 sayılı Aktif İşgücü Düzenlemeleri konulu talimat yayımlanmıştır.

Söz konusu talimat ile mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programları ile Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) Uygulama Genelgesi kapsamında düzenlenen mesleki eğitimlerle ilgili olarak yapılan değerlendirmeler neticesinde;

  • Çağrı merkezi faaliyetinde bulunan işyerleri ve toptan veya perakende ticaret yapan market ve süpermarketlerde kurs ve/veya program düzenlenmemesi ayrıca,
  • İşyeri faaliyet kodu farklı sektörlerde olmakla birlikte belirtilen kapsamda faaliyette bulunan işyerleri ile de kurs ve/veya program düzenlenmeyeceği kararı verilmiştir.
  • Bu kapsamda 09.12.2021 tarihinden itibaren daha önce sözleşmeleri imzalanmış olsa dahi fiili olarak başlatılmamış kurs ve/veya programlar bu sektörlerde başlatılmayacaktır.

Söz konusu talimata ulaşmak için tıklayınız...

 

Saygılarımızla.
Kuzey YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.
Erkan Baykuş


Yukarıda yer verilen açıklamalarımız, konuya ilişkin genel bilgiler içermektedir. EY ve/veya Kuzey YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
 Baskıya yolla

Dosyayı İndir

Başa Dön

Daha iyi bir çalışma dünyası için sosyal güvenlik ve iş mevzuatı hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Ulaşmak için tıklayınız…

İletişim:

Dr. Hakkı Demirci / Yardımcı Ortak
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri
hakki.demirci@tr.ey.com
(212) 408 50 94

Gizem Korg / Müdür
Sosyal Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri
gizem.korg@tr.ey.com
(212) 408 50 94